Formacioni: Ndryshime te Bayern, Sane në formacion; Talenti në stol

18 Shtator 2020
20:07
Eraldo Harlicaj

Emocionet e Bundesligës rikthehen me ndeshjen ndërmjet Bayern Munchen dhe Schalke prej orës 20:30. Kampionët vijnë të favorizuar në këtë sfidë dhe me ndryshime pas largimit të Thiago Alcantaras.

Neuer konfirmohet në portë duke lënë Nubel në stol. Pavard, Sule, Boateng dhe Hernandez në mbrojtje, ndërsa më përpara janë Kimmich dhe Goretzka.

Ndryshime interesante në sulm, pasi Sane e nis si titullar, së bashku me Gnabryn dhe Muller. Lewa mban i vetëm sulmin e ekipit gjerman. Surpriza? Davies ulet në stol!

Lajme të tjera

Lajmet e fundit