Formula 1, Hamilton siguron pole position në Austri

11 Korrik 2020
17:08
Denis Hakanaj

Lewis Hamilton do ta nisë nga vendi i parë garën që do të zhvillohet nesër në Çmimin e Madh të Austrisë.

Anglezi ka siguruar pole position, duke mposhtur Max Verstappen (+1.216), Carlos Sainz Jr. (+1.398) dhe shokun e skuadrës Valtteri Bottas (+1.428).

Zhgënjen Ferrari, me Sebastian Vettel (+2.378) që do ta nisë garën nga vendi i dhjetë dhe Charles Leclerc në të 11-in.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit