RUSI 2018

FOTO / Franca shpallet kampione e Botës, në elegancë…

Franca do të veshë kostume të dizenjuara nga Francesco Smalto për Kupën e Botës 2018, që do të luajë në Rusi dhe në pikën e grumbullimit në Clairefontaine lojtarët kanë pozuar me këto veshje, duke treguar një elegancë mbresëlënëse.

Një fotografi zyrtare, të gjithë me kostum, dhe më pas një fotografi zyrtare me uniformën e parë që do të përdorin në Botëror.

Trajneri Didier Deschamps dhe lojtarët e tij duket se janë gati dhe shkojnë me entuziazëm në veprimtarinë që i sheh mes favoritëve. Por në pritje për t’u bërë kampionë të botës në futboll, Griezmann, Pogba, Mbappe etj. janë shpallur kampionë të elegancës.

(L-R) French colleagues Pogba, Mbappe and Griezmann take their spot on the front row of the team photo

Head coach Deschamps (bottom) is pictured with the three members of his coaching staff (L-R) Stephan, Dupont and Raviot

The France squad also had their official team photo taken wearing their home strip posted on the team's Twitter page

Mbappe leads Kimpembe and Pavard out in the French home kit ahead of Wednesday's official photo shoot

Më shumë nga RUSI 2018