Franca e tij shkon në finale, por Pogba ka një mesazh për Juventusin!

7 Tetor 2021
23:19
Telesport

Pas fitores me permbysje kundër Belgjikës, Paul Pogba dha një intervistë të shkurtër për mikrofonat e Sport Mediaset, duke ndezur jo pak deshirat e tifozeve te Juventusit…

Ishte një ndeshje e madhe. Çfarë ndodhi në pjesën e parë?
“Ne filluam shumë mirë: njëzet e pesë minuta me cilësi me topin, pastaj me lojtarët e tyre ata ishin shumë të mirë në kundërsulm. Ne u ulëm ritmin dhe pësuam dy gola shumë shpejt, duke ndaluar së luajturi me topin. Në pjesën e dytë ishte një lojë tjetër: ne luajtëm si France, shumë mirë “.

A do të kishit preferuar të përballeshit me Italinë?
“Realiteti është se Spanja fitoi, dhe kështu ne do të luajmë me ta. Ishte një ndeshje shumë e mirë: jam i kënaqur me lojën që bëmë, pjesa e dytë ishte e mrekullueshme.”

Shumë tifozë të Juventusit do të donin që ju të ktheheni në Torino …
“Unë gjithmonë flas me ish -shokët e mi të skuadrës, si Paulo Dybala. Unë jam te Manchester, kam ende një vit në kontratën time, dhe pastaj do të shohim. Unë dua të përfundoj mirë atje, dhe pastaj të shohim se çfarë do të ndodhë”

Po në Torino ndiheni mirë …
“Po (qesh)”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit