“Frymëzohem nga Messi”, dribluesi më i mirë në Serie A realizoi perlën e parë (VIDEO)

4 Nëntor 2019
15:50

Filippo Falco, hera e parë në Serie A, 27 vjeç dhe me një driblim super të bukur, aq sa në këto javët e para është futbollisti që ka shmangur më shumë herë kundërshtarin sipas statistikave. Por, me fanellën e Leçe nuk kishte shënuar ende asnjë gol në këtë kampionat.

U desh përballja me Sassuolo të realizonte në një goditje dënimi perfekte, të ngjashme me ato që realizon Messi. Pikërisht qëndrimi, por edhe e majta, janë të ngjashme në perlën ndaj Sassuolos: “Frymëzohem nga Messi tashmë dhe e studioj. Edhe pse dikur më pëlqente shumë Miccoli”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit