FSHF, “asist” femrave që duan të bëhen gjyqtare: Bashkohuni me ne (VIDEO)

4 Gusht 2020
18:58
Telesport

Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon fushatën “rozë” dhe pro zgjerimit të futbollit me seksin femër, ndryshe nga sa ka ndodhur dikur… Me një video ku intervistohen disa gjyqtare femra dhe një mesazh, FSHF fton femrat të bashkohen me sportin dhe futbollin!

Femrat arbitre ⚽️

Deri dje në 🇦🇱, femra në futboll dukej një gjë e rrallë dhe ndryshe. Sot, ky realitet është tejkaluar. Femrat janë edhe drejtuese ndeshjesh, pra arbitre ⚽️. Dhe prej vitesh edhe arbitre ndërkombëtare. Ky është një realitet i ri. Një risi për futbollin dhe për shoqërinë shqiptare. #Vajza, bashkohuni me ne! Me familjen e madhe të futbollit!

Gepostet von Federata Shqiptare e Futbollit am Dienstag, 4. August 2020

“Deri dje në Shqipëri femra në futboll dukej një gjë e rrallë dhe ndryshe. Sot, ky realitet është tejkaluar. Femrat janë edhe drejtuese ndeshjesh, pra arbitre futbolli. Dhe prej vitesh edhe arbitre ndërkombëtare. Ky është një realitet i ri. Një risi për futbollin dhe për shoqërinë shqiptare. #Vajza, bashkohuni me ne! Me familjen e madhe të futbollit!”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit