Futbollisti i ri më i mirë, shapllet fituesi i trofeut Kopa!

2 Dhjetor 2019
20:57

Është dhënë çmimi i parë në ceremoninë gala të Topit të Artë, ku Mathijs De Ligt ka fituar trofeun Kopa. Ky trofe i jepet futbollistit të ri më të mirë. Vitin e shkuar e fitoi Mbappe, i cili edhe zbuloi emrin e fituesit. Në garë për këtë çmim ishin edhe emra si Joao Felix dhe Jadon Sancho.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit