Gafa e De Ligt bën xhiron e botës, ka të bëjë direkt me… Leo Messin

30 Shtator 2023
11:34
Alfred Lleshi
back button

Bayern Munich fitoi edhe një herë popullaritet në rrjetet sociale pasi një nga lojtarët e tij zgjodhi Lionel Messin në listën e futbollistëve “të pensionuar”. Nuk ka dyshim në faktin se kapiteni i Argjentinës Lionel Messi është një nga emrat më të mëdhenj që ka luajtur këtë sport.

Messi gëzon një ndjekje të madhe të tifozëve dhe shumë kolegëve, përfshirë lojtarët rivalë, që mezi kanë pritur ta ndajnë fushën me të madhin argjentinas. E njëjta është skena me mbrojtësin holandez Matthijs De Ligt. Megjithatë, lojtari i skuadrës bavareze dukej se harroi se Messi është ende një lojtar aktiv, pra nuk është “pensionuar”.

Bayern Munich postoi një video në rrjetet e tij sociale së fundi, ku lojtarëve iu kërkua të përmendnin një legjendë “të pensionuar” të futbollit, me të cilin do të donin ta ndanin fushën. Ndërsa disa lojtarë përmendën mjeshtra të futbollit si Ronaldinho dhe Zidane, ajo që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve ishte se Matthijs De Ligt zgjodhi Lionel Messin, i cili është ende një lojtar aktiv.

Në videon e postuar nga klubi bavarez i futbollit, Eric Maxim Choupo-Moting mund të shihet duke zgjedhur Zinedine Zidane dhe Ronaldinho, ndërsa Joshua Kimmich shkoi përpara me Zidane. Jo vetëm kaq, pasi në video u shfaq edhe Leon Goretzka, i cili zgjodhi Franz Beckanbauer, ndërsa Jamal Musiala dhe Leroy Sane, të dy nominuan legjendën e futbollit Ronaldinho, ndërsa zgjedhja e Serge Gnabry ishte Zidane.

Befasi për të gjithë ishte zgjedhja e Matthijs de Ligt, edhe pse doli shumë keq huq, sepse Lionel Messi luan ende futboll me kombëtaren e Argjentinës dhe Inter Miami. Ndërsa disa e konsiderojnë këtë si gabim të sinqertë të mbrojtësit, shumë mendojnë se duke zgjedhur emrin e kapitenit fitues të Kupës së Botës 2022, De Ligt e hodhi poshtë atë.

Sidomos, Argjentina dhe Holanda u përfshinë në një përplasje të ethshme në çerekfinalen e Kupës së fundit të Botës, me shumë kartonë të verdhë, përplasjen e Messit dhe trajnerin Van Gaal, por jo vetëm kaq.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit