GAFË E ROMËS, Ajaxi merr avantazhin me një super kombinim Tadic-Klassen! (VIDEO)

8 Prill 2021
21:48
Telesport

Ajaxi ka marrë avantazhin në minutën e 39’ ndaj Romës pas një gafe të mbrojtjes së Romës, duke e mbyllur pjesën e parë 1-0.

Davy Klassen mori një top pas një gabimi të Ibanez dhe pas një kombinimi të bukur me Tadic arriti të ndëshkonte portierin Pau Lopez.

Goli i tretë i shënuar për Klassen në pesë ndeshje të luajtura në Europa League këtë sezon.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit