Galatasaray fiton Kupën e Turqisë, Cikalleshi në lot (VIDEO)

15 Maj 2019
22:42
Anton Cicani

Dhjetë minuta të mallkuara… Galatasaray fiton Kupën e Turqisë dhe Sokol Cikalleshi mbetet në lot. 

Skuadra e drejtuar nga Fatih Tehrim ka përmbysur disavantazhin e ardhur me Manu që në minutën e 56' dhe ka shënuar nga minuta e 80-të deri në fund plot tri gola me Gumus, Feghouli dhe Diagne. 

Një sukses ky i rëndësishëm për verdhekuqtë, ndërsa Akhisar nuk mundi të mbante presionin.

Ndeshja u dallua edhe për plot 10 kartonë të verdhë dhe një i kuq.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit