Galtier dhe menaxhimi i yjeve, Campos zbulon sekretin e trajnerit të PSG

17 Shtator 2022
9:45
Denis Hakanaj

“Të menaxhosh egon brenda dhomës së zhveshjes? Galtier është në gjendje ta bëjë këtë, sigurisht”. Kështu ka folur Luis Campos, i cili në një intervistë për RMC Sport, u shpreh i qetë në lidhje me aftësitë e trajnerit për të menaxhuar kampionët e ekipit:

“Ai e ka treguar tashmë këtë duke e mbajtur Neymarin në stol kundër Nantes. Ajo që më pëlqen te Christophe është ndershmëria e tij. Ai flet drejtpërdrejt me lojtarët. Ai shpjegon rregullat e lojës.

“Kur them se duhet të jemi vetvetja, flasim për rigorozitet dhe harmoni. Rregullat janë atje, lojtarët kanë ardhur gjithmonë në kohë që nga fillimi i sezonit. Nuk ka vonesa. E kemi vendosur menjëherë si rregull, por lojtarët e kuptuan menjëherë.

“Ata e kuptuan se ne mund të ishim një ekip i jashtëzakonshëm. Ne duhet të mbrojmë planin e lojës së Christophe, që është të mbrohemi dhe të sulmojmë së bashku.”

Plani i lojës, megjithatë, duket se nuk funksionoi shumë mirë kundër Maccabi Haifa: “Në pjesën e parë ne patëm 15 minuta të para të mira dhe nuk respektuam parimet tona të lojës për 30 minutat e mbetura.

“Kështu tha Christophe pas pjesës së parë. Në pjesën e dytë, e cila ndoshta nuk ishte shumë e mirë, ne kishim kontrollin. Duhet të kemi parasysh se edhe ne bëmë një rrugë të gjatë, fusha nuk ishte shumë e mirë dhe ishte shumë e nxehtë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit