GATI E KRYER | Goditja e madhe e Manchester United vjen nga Real Madrid! “Autorizohen vizitat mjekësore, mbi tarifën e kartonit…”

18 Gusht 2022
23:25
Telesport
back button

Real Madridi ka filluar të mendojë se lamtumira e Casemiros nuk është më një mundësi, por diçka reale dhe e dukshme. Drejtuesit heshtin zyrtarisht, por në Valdebebas ekziston bindja se mesfushori brazilian tashmë e ka marrë vendimin dhe se së shpejti do të transferojë ofertën e marrë, për t’u ndjekur nga Manchester United me një propozim specifik.

Madje, sonte ka dale lajmi se Reali e ka autorizuar te shkoje ne Mancester per vizitat mjekesore… Në fakt, Casemiro mund të udhëtojë sot drejt Mançesterit për t’iu nënshtruar një ekzaminimi mjekësor, një hap përpara kontaktit të drejtpërdrejtë mes dy klubeve, gjë që nuk ka ndodhur deri më tani.

Që kur MARCA zbuloi ‘rastin Casemiro’, presidenti dhe lojtari nuk janë parë dhe as kanë folur drejtpërdrejt. Nuk ka qenë e nevojshme. Ata të dy e dinë se çfarë mendon njëri-tjetri.

Real Madridi, drejtuesit e tij sigurisht, e dinë se braziliani dëshiron të pranojë propozimin që i kanë dërguar nga Old Trafford. Orët kalojnë dhe opsioni i ndryshimit të peizazhit rritet në mungesë të një refuzimi për të vazhduar me operacionin e ideuar nga Mançesteri.

Lojtari e di që Real Madridi nuk do të refuzojë, por është gjithashtu i vetëdijshëm se operacioni duhet të fillojë prej tij dhe se klubi bardhezi do të kufizohet në dhënien e OK për një largim të kërkuar nga Casemiro, për sa kohë që të jetë e shënuar financiare. kërkesat.

Sa do ta linte Real Madridi Casemiron të shkonte? Nuk ka një shifër të mbyllur, por rreth 70 milionë euro janë një shumë që duhet marrë si pikënisje. Në Valdebebas ata e dinë fuqinë ekonomike të klubit anglez dhe nuk do të bëjnë punë bamirësie sado që duan të ndihmojnë mesfushorin.

Disa flasin për klauzolën e përfundimit prej 500 milionë eurosh, një shumë joproporcionale dhe jashtë merkatos në një negociatë mes të vdekshmëve. Ndërkohë që Casemiro e merr mendjen, puna e përditshme vazhdon dhe ndonëse futbollistët dhe stafi trajner duan të ndajnë gjithçka, ajo që po flitet rëndon rëndë në ambient.

Siç ka mësuar MARCA, trajneri dhe lojtari nuk kanë folur për situatën para se të shfaqej interesimi i United dhe ta zbulonte kjo gazetë. Ancelotti e konsideron brazilianin si një referencë totale dhe absolute, por ai e di që ky është futbolli dhe se duhet të punojë me atë që ka në çdo moment.

Ai as nuk e shikoi mirë lamtumirën e Xabi Alonso-s dy ditë pas mbylljes së merkatos, por vazhdoi të bënte gjënë e tij, pra të punonte. Real Madridi nuk po kërkon një zëvendësues. Pa Casemiron janë gjashtë mesfushorë dhe besojnë se në këtë linjë nuk ka arsye për shqetësim. Nëse Asensio dhe Mariano përfunduan duke u larguar, atëherë radari do të fillonte përsëri. Tani për tani, qetësohuni.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit