Gattuso me zemër të madhe, veprimi i tij pas Kupës së Italisë për të bashkuar Napolin!

14 Janar 2021
15:57
Telesport

Pas suksesit në Kupën e Italisë kundër Empolit, Napoli nuk shkoi në Castel Volturno për seancën e zakonshme stërvitore.

Çuditërisht, trajneri Gennaro Gattuso ftoi të gjithë ekipin për drekë në një restorant në Ercolano, një qytet në shpatet e vullkanit Vezuv.

Gattuso: "Ci teniamo la vittoria, subito qualche ripartenza di troppo" -  Virgilio Sport

Në raundin tjetër të kampionatit, Napoli do të përballet me Fiorentina, ndërsa javën e ardhshme Super Kupa e Italisë do të luhet në Mapei Stadium kundër Juventus.

Ky veprim është bërë nga trajneri për të mbajtur të bashkuar grupin në një moment delikat të sezonit dhe kur sigurisht kritikat kanë qenë të ashpra.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit