Gavi, çfarë shpërthimi ndaj Lewandowski-t: videoja bëhet virale (Video)

3 Tetor 2023
14:42
Denis Hakanaj
back button

Lider bëhesh. Por edhe mund të lindësh dhe ta tregosh se je i tillë që në një moshë të re.

Barcelona ka rikuperuar vendin e dytë në renditjen e La Liga-s, mbrapa krahëve të Real Madrid, pas javës së shtatë të kampionatit, që ka parë Los Blancos të mposhtë Girona-n dhe katalanasit Sevilla-n me një autogol të Sergio Ramos.

Ndeshja ka qenë shumë e fortë dhe e vuajtur për skuadrën e Xavi-t. Momentet e vështirësisë nuk kanë munguar dhe mes këtyre ka rënë në sy një episod që ka pasur për protagonistë Gavi-n dhe Robert Lewandowski-n.

Një nga lojtarët më të rinj të ekipit dhe një nga më ekspertët, të ndarë nga 16 vite diferencë, janë kapur nga telekamerat e DAZN në një moment tensioni.

Por ndryshe nga sa mund të mendohet, në rolin e “mjeshtrit” që kritikon shokun e skuadrës ka qenë pikërisht Gavi.

Talenti i ri i mesfushës së Barçës, i datëlindjes 2004, nuk ka qenë i butë ndaj sulmuesit polak për një faull të shkaktuar në mesfushë:

“Robert, dreqi e mori. Nuk është e nevojshme. Dreqin!”, fjalët e ashpra të Gavi-t, që janë kapur nga telekamerat.

Lewandowski, të paktën nga sa është parë në imazhet televizive, nuk i është përgjigjur kritikave të shokut të skuadrës, që ka konfirmuar kështu se ka një personalitet të fortë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit