Gaz lotsjellës në zonën e familjeve, vëllai i Matip: Janë të padenjë

28 Maj 2022
22:45
Denis Hakanaj

Ka qenë një kaos total jashtë Stade de France para fillimit të finales së Champions League, ndeshje që duhej të fillonte në orën 21, por që është shtyrë për në 21:36 për shkak të rrëmujave jashtë stadiumit.

Vëllai i mbrojtësit të Liverpool-it, Joel Matip, ka rrëfyer atë që ka ndodhur jashtë stadiumit parisien, duke shpjeguar se forcat e rendit kanë humbur kontrollin e situatë dhe kanë përdorur gaz lotsjellës ndaj tifozëve të Liverpool-it.

Gaz i përdorur edhe në zonën si ajo e fëmijëve, në të cilat asnjë tifoz nuk ishte përfshirë në rrëmujat para ndeshjes.

“Një organizim i padenjë për një finale të Champions-it”, ka thënë vëllai i Matip, i cili ka qenë i detyruar të vrapojë dhe të strehohet në një restorant me gruan shtatzënë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit