Gerrard i dëshpëruar, humbet yllin e ekipit 6 muaj!

15 Gusht 2022
19:06
Telesport
back button

Mbrojtësi i Aston Villas, Diego Carlos, pritet të mungojë për të paktën gjashtë muaj pas këputjes së tendinit të Akilit. Qendërmbrojtësi mori lëndimin në fitoren 2-1 të Villa ndaj Evertonit të shtunën në drekë dhe do t’i nënshtrohet një operacioni, në një goditje e forte për sezonin e Steven Gerrard.

Trajneri i Villa tha se ishte “jashtëzakonisht i shqetësuar” pasi Carlos u largua dhe refuzoi të përjashtonte mundësinë e nënshkrimit të një zëvendësimi përpara mbylljes së dritares.

Carlos, i cili u nënshkrua për 26 milionë funte nga Sevilla në fillim të kësaj vere, do të fillojë një program rehabilitimi për dëmtimin e tij pasi të ketë operuar. Braziliani ka nisur të dyja ndeshjet e Villa këtë sezon, duke bashkëpunuar me Ezri Konsa në humbjen ndaj Bournemouth dhe Tyrone Mings në fitoren e së shtunës ndaj Evertonit.

Konsa, Mings dhe Callum Chambers përbëjnë pjesën tjetër të opsioneve të Gerrard në qendërmbrojtës, me Kourtney Hause jashtë për shkak të një dëmtimi në gju.Menaxheri i Aston Villas, Steven Gerrard thotë se klubi mund të kthehet në tregun e transferimeve pas lëndimit të Diego Carlos në fitoren e tyre ndaj Evertonit.

“Ndërsa merkato është ende e hapur, nuk mund ta përjashtoni kurrë nënshkrimin e një zëvenduesi. Ne do të duhet të presim dhe të shohim se cili është rezultati i lëndimit të Diego Carlos dhe pse ai është larguar nga fusha, sepse unë jam jashtëzakonisht i shqetësuar për atë situatë.

“Do ta dërgojmë për një skanim MRI, por nuk duket mirë. “Kjo mund të njollosë se si ndihem nga pikëpamja personale. Jam jashtëzakonisht i lumtur me fitoren dhe performancën, por të humbasësh dikë që është kaq i rëndësishëm për ne, që mund të njollosë fitoren.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit