Giroud: “Më mungon goli, por do të bëj gjithçka për të shënuar së shpejti. Serie A dhe Champions, do luftojmë”

2 Tetor 2023
19:41
Telesport
back button

Olivier Giroud optimist per Milanin si ne Champions, ashtu edhe ne Serie A. Sulmuesi, i pyetur nga mediat, gjate nje eventi ne Milano, u ndal te fliste. “Ne duam të bëjmë mirë në këtë ndeshje të dytë të Champions League, të bëjmë më mirë se ajo që bëmë kundër Newcastle. Nuk do të jetë një ndeshje vendimtare, por do të jetë shumë e rëndësishme.

Ne kemi ndryshuar shumë lojtarë dhe kemi forcuar ekipin, ne duam të luajmë në të dyja kompeticionet, Champions League dhe kampionat, në një mënyrë të shkëlqyer. Kemi më shumë cilësi se vitin e kaluar.

Personalisht dua të bëj gjithnjë e më shumë për ekipin. Më mungon pak të shënoj dhe shpresoj ta bëj së shpejti.”
“Nuk po mendoj për te ardhmen për momentin, jam i fokusuar që këtë vit të bëj mirë për Milanin. Jam gjithmonë i lumtur që jam këtu, kam qenë që nga dita e parë.

Adli? Jam shumë i lumtur, ai gjithmonë ka punuar shkëlqyeshëm. Më parë nuk kishte pasur kurrë mundësi të shprehte cilësitë e tij. Tani ai mund të ndihmojë ekipin dhe të rrisë nivelin. Më pëlqen shumë mentaliteti i tij, ai më kujtoi veten kur isha i ri”…

A do të jetë përvoja themelore në Champions League? “Ne duhet të kemi përzierjen e rinisë dhe përvojës, e kemi atë dhe kjo na jep besim”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit