Giuntoli tërbon De Laurentiis: Juventus nis negociatat me yllin e Napoli-t

19 Shtator 2023
17:00
Denis Hakanaj
back button

Atmosfera në shtëpinë e Juventus-it është shumë e mirë pas rezultateve të marra në këto 4 javë të para të Serisë A.

Fitorja kundër Lazio-s ka shpërblyer për të kuptuar nëse skuadra është në gjendje të kontrollojë faza të ndryshme të ndeshjes kundër një ekipi të një niveli më të lartë.

Por mbetet çështja Pogba në qendër të vëmendjes dhe pikërisht për këtë klubi bardhezi duket se po kërkon alternativa në merkato.

Emrat në listën e Giuntoli-t janë shumë, por në këto orë po merr formë gjithnjë e më shumë një ide e bujshme.

Siç ka bërë të ditur La Gazzetta dello Sport, në fakt, ish-drejtuesi i Napoli-t po mendon t’i marrë Zielinski-n ish-skuadrës së tij, me kontratën e polakut që skadon në qershorin e 2024-ës.

Plani i Giuntoli-t është ai që të arrijë një marrëveshje me lojtarin gjatë merkatos së janarit, për ta marrë më pas me kosto zero verën e ardhshme.

Nëse ky operacion do të realizohet, do të ishte goditja e radhës e Juventus-it ndaj rivalëve të Napoli-t.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit