Giuntoli thumbon: “Juventusi anti-Inter? E thotë Marotta sepse i intereson pasi ka dy vite që sfiton titull edhe pse me ekip më të mirë…

5 Dhjetor 2023
0:58
Telesport
back button

Cristiano Giuntoli, drejtor sportiv i Juventusit, flet për mikrofonat e Sky gjate mbremjes Gala ku rigjeti Napolin e tij dhe ate qe ndertoi, qe fitoi shume cmime per sezonin e pabesueshem te vjetshem:

“Shumë emocionuese, e ardhmja dhe e tashmja ime është Juventusi dhe mendoj për këtë. A jemi ne anti-Inter? Këtë e thotë Marotta, ata kanë qenë më të fortët për disa vite por nuk u ka shkuar mirë puna dhe tani po përpiqen të përçajnë parashikimet dhe t’i ndajne… Ne jemi të vetëdijshëm për forcat tona, synojmë vendin e katërt, por le të mos i kufizojmë ëndrrat e lojtarëve tanë”.

E prisnit të ishit i dyti në renditje? “Nuk ka rëndësi, ka kaluar shumë pak kohë. Kemi krijuar një grup të bukur por është ende herët”

Kapitulli i rinovimit: a ka dikush më afër nënshkrimit? “Po flasim pak me të gjithë sepse grupi po na jep kënaqësi, askush në veçanti, por ne po krijojmë marrëdhënie të mira me të gjithë”.

Idetë e janarit: ndoshta një mesfushor që mund t’ju ndihmojë numerikisht? “Ne duam të vazhdojmë me projektin e qëndrueshmërisë dhe konkurrencës, do të shohim se çfarë do të ndodhë më vonë. Iling mund të na japë një dorë të madhe.”

Ju e keni përqafuar Spalletin më parë, çfarë do të thotë ky gjest? “Nderim dhe dashuri, një udhëtim i jashtëzakonshëm krah për krah për dy vjet, e falënderoj.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit