Futboll

Gjenial apo mungesë respekti? Ja goli që u bë viral në çast (video) …

Kjo ndodhi në PRVLIGA (Ligën Sllovene). Sulmuesi qëndroi i vetëm përpara portierit kundërshtar dhe vendosi të bëjë një gol me finte të paparë, çka është bërë virale në çast në rrjetet sociale. Ndeshja ishte 4-1 në favor të skuadrës së tij. Duke qenë se futbolli ka në bazë “fair-play”-in, natyrshëm lind pyetja: veprim prej gjeniu, apo mungesë respekti për kundërshtarin tregon ky gol?! Përgjigjen mund ta japë secili prej jush, pasi të shikojë videon e mëposhtme.

Më shumë nga Futboll