Gjermani, St. Pauli shkruan historinë dhe… humbet

23 Maj 2020
22:38
Denis Hakanaj

Pas fundjavës së kaluar, që ka parë skuadrat e Bundesliga-s dhe të kategorisë së dytë gjermane të thyejnë traditën e tre zëvendësimeve, St. Pauli ka shkruar historinë sot në ndeshjen e luajtur kundër Darmstadt.

Në minutën e 61-të, trajneri ka venddisurtë bëjë katër zëvendësime njëkohësisht për  të shpëtuar rezultatin. Megjithatë, ky rekord nuk e ka ndihmuar ekipin që të shmangë humbjen.

Para zëvendësimeve historike, St. Pauli po humbte 1-0, ndërsa pas tyre kanë pësuar edhe 3 gola të tjerë, me ndeshjen që është fituar 4-0 nga Dramstadt.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit