Goli i parë në Serie A 2020-21 vjen nga numri “10”! Torino bie në Firence, feston Fiorentina mes debutimeve (VIDEO)

19 Shtator 2020
20:10
Telesport

Torino i ri i Marco Giampaolo fillon me një humbje, pasi në ndeshjen e parë të kampionatit 2020/2021 në Serie A e pëson 1-0 nga Fiorentina.

 

Përfundon 1-0 në “Franchi” të Firences: goli i shënuar nga Castrovilli në minutën e 78 ishte vendimtar për vjollcët. Për granatën disa indikacione të mira, por ndjenjën e dallueshme të të qenit akoma në mes të një revolucioni. Nga ana tjetër, ekipi i Iachinit u tregua më i fortë dhe gati. Debutuan gjithashtu Borja Valero dhe Bonaventura, ndërsa te Torino shqiptari i Kosovës, Vojvoda.

FIORENTINA-TORINO 1-0

Castrovilli 78′.

FIORENTINA (3-5-2)

Dragowski; Milenkovic, Ceccherini, Caceres; Chiesa (Lirola), Bonaventura (79′ Borja Valero), Duncan, Castrovilli, Biraghi (88′ Venuti); Kouamé (88′ Cutrone), Ribery (79′ Vlahovic).

TORINO (4-3-1-2)

Sirigu; Izzo (87′ Vojvoda), Nkoulou, Bremer, Ansaldi; Meité (67′ Lukic), Rincon, Linetty (87′ Millico); Berenguer (67′ Verdi); Belotti, Zaza.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit