“Gozhdë” te bilanci i Barcelona-s! Klubi francez e mirëpret, por rroga e tij…

3 Korrik 2022
22:11
Telesport

Barcelona dhe Rennes janë duke negociuar huazimin e Samuel Umtitit për sezonin e ardhshëm. Ditët e fundit negociatat janë intensifikuar për faktin se lojtari duhet t’i bashkohet disiplinës së Barçës më 11 të këtij muaji. Megjithatë, mbrojtësi dëshiron që largimi i tij të mbyllet para kësaj dite dhe të mund të ushtrojë me ekipin e tij të ri.

Problem në operacion është rrroga e Umtitit. Klubi francez nuk është i gatshëm të paguajë plotësisht dhe Barcelona ka filluar të jetë e vetëdijshme se do t’i duhet të paguajë një pjesë të pagës së lojtarit edhe nëse ai përfundon të luajë në Ligue 1.

Kështu janë bisedimet e nisura pak javë më parë , pa marrëveshje arrihet edhe pse qëndrimet po afrohen. Ai që po bën më shumë presion që operacioni të mbyllet është trajneri i Rennes, Bruno Genesio.

Trajneri tashmë e kishte në komandë futbollistin në skenën e Lionit kur ai ofroi një performancë shumë të lartë. Ai është i vetëdijshëm për problemet që ka pasur me gjurin, por konsideron se mund të kontribuojë shumë për ekipin e tij.

Umtiti është një lojtar i nivelit të lartë dhe ne jemi të interesuar për lojtarë të këtij niveli. “Umtiti është një lojtar që e njoh shumë mirë. Unë e kam pasur atë në periudhën stërvitore dhe më pas në ekipin e parë të Lyonit dhe kjo krijon një lidhje.

Të gjithë e dini historinë e tij, cilësitë e tij, pengesat që pati vitin e kaluar, por ai është ende jemi një lojtar i nivelit të lartë dhe ne jemi të interesuar për lojtarë të nivelit të lartë”, tha Genesio.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit