Griezmann gabon, rrjetet sociale nuk e falin (VIDEO)

14 Janar 2021
16:34
Denis Hakanaj

Seria e penalltive që ka dërguar Barcelona-n në finalen e Superkupës së Spanjës është vendosur nga Riqui Puig, por prodhimi i kanteras mund ta kishte shmangur këtë përgjegjësi nëse Antoine Griezmann do të kishte shënuar pak më përpara.

Francezi ka marrë përsipër të godasë penalltinë e katërt, me katalanasit që kanë qenë 3-1 në avantazh. Por gjuajtja e tij ka qenë emblema e vështirësive q ëpo kalon te Barça: një goditje krjetësisht e gabuar që i ka dhënë pak shpresë Sociedad-it.

Dhe rrjetet sociale, siç ndodh shpesh në këto raste, nuk kanë treguar asnjë mëshirë. Topi i goditur nga Griezman është gjetur në Antarktidë.

 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit