Griezmann krijon sulmuesin perfekt, i befason të gjithë me një zgjedhje

6 Dhjetor 2023
14:57
Denis Hakanaj
back button

Antoine Griezmann duket një sulmues i rilindur tek Atletico Madrid. 32-vjeçari, i cili më parë pati një periudhë të shkëlqyer me klubin madrilen, u transferua te Barcelona, për t’u kthyer më pas te Colchoneros.

Që nga kthimi i tij, fituesi i Kupës së Botës 2018 ka qenë në formë të jashtëzakonshme duke u përfshirë në realizimin e mbi 50 gola, siç raportohet nga Whoscored.

Ish-sulmuesi i Real Sociedad diskutoi kohët e krijimin e sulmuesit më të mirë. Griezmann, i cili pati një intervistë të shpejtë me ESPN UK, emëroi një mori lojtarësh, përfshirë ish-mesfushorin e Real Madrid, David Beckham, për të krijuar sulmuesin e tij përfundimtar.

Kur iu dhanë cilësi specifike për t’u marrë në konsideratë, sulmuesi i Atletit zgjodhi Beckham për pasimet e tij, Cristiano Ronaldo për forcën e tij, Thierry Henry për shpejtësinë e tij, Lionel Messi për teknikën e tij, Filippo Inzaghi për finalizimin e tij, shokun e skuadrës Koke për shkallën e tij të punës dhe veten për rezistencën e tij.

Megjithatë, përfshirja më befasuese ishte legjenda e Barcelonas, Sergio Busquets, të cilin ai e zgjodhi për inteligjencën e tij. Zgjedhjet e Griezmann kanë ngjallur një sërë reagimesh, ku përfshirja e mesfushorit spanjoll ka shkaktuar shumë diskutime.

@espnuk

Antoine Griezmann builds his ultimate player 👀 #Messi #Cristiano #Ronaldo #thierryhenry #beckham

♬ original sound – ESPN UK

Lajme të tjera

Lajmet e fundit