Gruaja e Messit zbulon makinën me të cilën udhëton rrugëve të Parisit, detajet e plota

13 Janar 2022
12:37
Alfred Lleshi

Antonela Roccuzzo zakonisht e tregon jetën e saj përmes rrjeteve sociale. Këtë herë ka shpërndarë një foto, në të cilën shihet duke drejtuar një makinë imponuese nëpër rrugët e Parisit. Në imazhin e ngarkuar në Instagram mund të shihni panelin e “Mini Cooper SE” të ri elektrik, në të cilin ekrani tregon një temperaturë prej 0 gradë.

Ja disa nga detajet që e karakterizojnë këtë model të vitit 2021. Në Evropë kushton rreth 34.200 euro dhe është teknologjia më e fundit, e lidhur me kujdesin ndaj mjedisit. Përveç kësaj, ka aftësinë për të përshpejtuar nga zero në 100 kilometra/orë në 7.3 sekonda.

Një nga veçoritë më të veçanta që e identifikon këtë model është opsioni që lejon të karikohet kur makina është joaktive. Përdoruesi mund të ndërtojë edhe stacionin e tij të karikimit në shtëpi me pajisjet e ndryshme të ofruara nga marka, ose vetëm me kabllon e karikimit të vlefshëm për një prizë shtëpiake.

Përveç kësaj, ai përbëhet nga një ekran me ngjyra 5.0 inç, me dizajn elegant të panelit të zi dhe ofron detaje të tilla si përqindja e fuqisë së përdorur, shpejtësia, niveli i karikimit, kilometrazhi, temperatura e jashtme dhe udhëzimet e navigimit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit