“Gruaja mendonte se kisha të dashur”, Braithwaite dhe negociatat e fshehta me Barçën

30 Qershor 2022
17:42
Denis Hakanaj

Merkato është një burim i vazhdueshëm surprizash. Edhe nëse negociatat shpesh përfundojnë drejtpërdrejt në faqen e parë, ndonjëherë është e mundur të kryhen transferime pa e ditur askush.

Përfshirë familjet e të përfshirëve drejtpërdrejt. Këtë e dëshmojnë deklaratat e Martin Braithwaite, i cili në shkurt 2020 bëri hapin e madh nga Leganes te Barcelona.

Sulmuesi danez ishte një goditje e befasishme nga Blaugranët, të cilët vepruan në hije me bashkëpunimin e lojtarit. Deri në atë pikë sa, siç shpjegoi vetë ai kohë më parë për DailyMail, as gruaja e tij nuk ishte në dijeni të asaj që do të ndodhte…

E DASHURA

Kaq shumë sekrete, shumë. Dhe një sjellje kaq e veçantë sa të japë ide të çuditshme. “Nuk ia kam thënë askujt, e kam ndier që të mos ia them gruas menjëherë do të ishte mungesë respekti, sepse ne ndajmë jetën tonë.

“Por e dija se ajo dyshonte se kishte diçka poshtë, sepse mora shumë telefonata dhe dola nga shtëpia fshehurazi, në të ftohtin e acartë. Dhe ajo filloi t’i bënte vetes disa pyetje … Ajo pothuajse më pyeti nëse rastësisht kisha një të dashur”.

Po, një dashnore e veshur me blaugrana, të paktën nga këndvështrimi i Leganes. Barcelona ia pagoi klauzolën klubit madrilen, i cili nuk mundi as ta zëvendësonte danezin, sepse ai ishte një blerje “jashtë tregut” për shkak të dëmtimit të Dembeles.

LAJMËRIMI

Por, duke iu rikthyer telasheve familjare të Braithwaite, sulmuesi nuk pati as kënaqësinë t’i bënte një surprizë gruas së tij. Gjithë faji i mediave, që kanë publikuar fjalimin që kishte përgatitur qendërsulmuesi.

“Pastaj, ditën që doja t’i tregoja asaj gjithçka, lajmi doli në gazeta dhe mendova ‘oh mut’. U ula me të për darkë dhe i thashë ‘Duhet të të them diçka’ dhe ajo u përgjigj se e dinte tashmë gjithçka, telefoni i saj kishte rënë vazhdimisht atë ditë.

“Dhe unë u zhgënjeva që nuk pata reagimin shokues që prisja nga ajo, por të paktën ajo ishte shumë e lumtur…”. Meqenëse burri i saj përfundoi duke luajtur me Messin pas kohës së kaluar në stol te Middlesbrough, e kuptueshme që ajo të ishte e lumtur.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit