Grushti i fortë i Napolit me yllin e ekipit: nëse nuk pranon kushtin do të përfundojë si Milik!

18 Gusht 2022
18:36
Telesport
back button

Napoli po përparon me ritme të shpejta për t’i dhënë Luciano Spallettit pjesët e munguara për të kompletuar skuadrën blu në funksion të një sezoni që premton të jetë i gjatë dhe kërkues, duke u rikthyer për t’u përballur me më të mirët evropianë në Champions League.

Giovanni Simeone ndodhet në Castel Volturno që të shtunën e kaluar, njoftimi zyrtar mbërriti mëngjesin e sotëm me depozitimin e kontratës në Lega: operacioni për Cholito u mbyll në bazë të një kredie të rëndë prej 3.5 milionë me të drejtë shlyerje në 12.

Në orët në vijim do të jetë radha e Tanguy Ndombele dhe Giacomo Raspadorit, të ardhur nga Tottenham dhe Sassuolo: një hua e rëndë prej një milion me të drejtë shlyerje 30 për francezin, hua e rëndë 5 milionë me detyrim shlyerje në 30 plus 5 bonus për sulmuesin e kombëtares.

Pas telenovelës së gjatë të ditëve të fundit, neroverdi dhe azzurri duket se më në fund kanë gjetur një marrëveshje për llojin e bonuseve për të arritur në total 35 milionë: 3 milionë (maksimumi) nga numri i kualifikimeve të Champions League që Napoli do të arrijë në pesë sezonet e ardhshme, 2 milionë të mbetura janë të lidhura me numrin e paraqitjeve, golave ​​dhe asistimeve të Raspadorit në fanellën e Azzurrit.

Tani mbetet vetëm portieri që mund të zëvendësojë Meret. Negociatat me PSG-në vazhdojnë për Keylor Navas, paralel me atë të veçantë që duhet të çojë Fabian Ruiz nën Kullën Eifel. Dhe pikërisht situata e spanjollit, për të cilin zëvendësuesi ose Ndombele tashmë ka mbërritur praktikisht në mesfushë, rrezikon të bëhet kritike për lojtarin, nëse marrëveshja nuk mbyllet.

Në atë rast ose Fabiani rinovon kontratën e tij që skadon verën e ardhshme, diçka që agjentët e tij deri më tani kanë refuzuar ta bëjnë, duke mos sjellë as oferta konkrete si alternativë, ose – zbulon Gazzetta dello Sport – ai mund të përfundojë si Milik kur polaku u gjend në të njëjtën situatë: të mbyllte të gjithë vitin jashtë skuadrës, duke mos u marrë kurrë në konsideratë për të dalë në fushë.

Ajo që ndodhi në prag të ndeshjes kundër Veronës – një lojtar i pa thirrur dhe më pas gjithmonë i stërvitur veçmas – ngjan me antipasten e një grushti të fortë nga klubi i De Laurentiis. Një linjë e mbështetur plotësisht nga Spalletti, me fjalë të rënda pas suksesit të Bentegodit kur u pyet për Fabian, i cili ishte parë disa orë më parë në diskotekë:

“Skuadra tregoi se di të qëndrojë në fushë dhe se. di ku të shkojë, edhe pa ata që nuk duan të vijnë e të luajnë me ne. Merita u jepet atyre që ishin atje dhe nuk flasim për ata që nuk janë atje”.t

Lajme të tjera

Lajmet e fundit