Guardiola çmendet pas lojtarit, do sulmuesin e Mourinhos!

23 Nëntor 2020
15:40
Eraldo Harlicaj

Manchester City dhe trajneri Pep Guardiola duan të afrojnë një sulmues për sezonin e ri. Lojtari më i kërkuar nga trajneri spanjoll është Harry Kane.

Sulmuesi i Tottenhamit nuk ka rinovuar me ekipin e “Spursave”, prandaj po mendon që të lëvizë nga “Spursat”. Manchester City është një superfuqi në Angli, prandaj dhe Kane mund të tundohet.

Guardiola nuk ka besim të madh te Gabriel Jesus dhe Sergio Aguero. Kjo është arsyeja që numri një i stolit do të investojë fort te golashënues. Kane nga krahu tjetër duket i dyzuar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit