Guardiola i vë syrin hajmalisë së klubit anglez

13 Janar 2020
19:36

Pasi Manchester City fitoi 6-1 ndaj Aston Villa-s të dielën në mbrëmje, Pep Guardiola, trajneri i Citizens, kërkon të bëjë sulmin e radhës drejt klubit të Birminghamit.

Mesfushori Jack Grealish thuhet t’i ketë bërë përshtypje shumë të mira trajnerit spanjoll.

Ish-tekniku i Bayern Munich do të kishte dëshirë të transferonte Gralish në Manchester gjatë verës së ardhshme.

24-vjeçari thuhet ndiqet edhe nga Manchester United dhe Tottenham, ai është hajmalia e Villa-s dhe shpresa e tifozëve për mbijetesën.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit