Guardiola tregon momentin e dhimbshëm të Sergio Aguero pas ndarjes nga jeta të Maradona!

27 Nëntor 2020
21:30
Telesport

Pep Guardiola foli në konferencën për shtyp në lidhje me momentin e vështirë që përjetoi Sergio Aguero, midis dëmtimeve, rinovimit dhe vdekjes së Diego Armando Maradona, vjehrrit të tij.

Një lajm që mbërriti disa minuta pas ndeshjes së Champions League kundër Olympiacos: “Unë e pashë atë mirë por ndikimi ishte i vështirë, veçanërisht për djalin e tij… Krejt normale, ai e njihte mirë Diegon, ishte gjyshi i djalit të tij.

Situatë e trishtuar për familjen e tij, por ai është mirë, do të na japë disa momente të mira këtë sezon: nuk është ende në gjendjen më të mirë, por nuk mund të harrojmë se sa muaj ishte jashtë lëndimit, pastaj u kthye dhe u lëndua përsëri.

Unë kam qenë me fat që kam stërvitur lojtarë të pabesueshëm dhe Sergio është një prej tyre. Ai thjesht ka nevojë për pak kohë që të kthehet në majë. Rinovimi? Ai është një djalë që meriton shumë dhe ka nevojë për fjalime të sinqerta, për të e mirë dhe e klubit “.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit