Guardiola ul euforinë para sfidës me danezët: Mjafton një episod që të përmbyset gjithçka

5 Mars 2024
12:20
Telesport
back button

Pas fitores në derbi, skuadra e Manchester City rikthehet të luajë në Champions League. Skuadra e Pep Guardiola do të jetë sërish në fushë të mërkurën në mbrëmje, në ndeshjen e dytë të fazës së 16-të kundër Kopenhagen.

Në ndeshjen e parë, “citizens” fituan në Danimarkë me rezultatin 3-1, duke siguruar efektivisht kalimin në turin tjetër. Megjithatë, trajneri spanjoll nuk i beson atij rezultati dhe kërkon nga të tijtë të japin maksimumin në fushë.

E di që rezultati 3-1 ndaj Kopenhagen është një rezultat i mirë, por në fazën e grupeve bëmë të njëjtën gjë me Leipzigun. Më pas, në ndeshjen e dytë ishim në disavantazh 0-2”, tha trajneri spanjoll.

Një episod, një penallti, një karton i kuq apo ndonjë gjë tjetër që mund të ndodhë mund t’i komplikojë gjërat. Kështu që, duhet të jemi të kujdesshëm edhe nëse nisemi nga një rezultat i favorshëm”, tha Guardiola.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit