Haaland i befason të gjithë: gati rinovimi me Dortmund, por me një kusht

23 Nëntor 2021
19:35
Denis Hakanaj

Kanë ardhur të reja nga Gjermania në lidhje me të ardhmen e Haaland.

Sulmuesi norvegjez mund edhe të rinovojë kontratën me Borussia Dortmund.

Verdhezinjtë janë të gatshëm t’i ofrojnë dyfishin e rrogës me kusht që klauzola 75 milionë euro për prishjen e kontratës të skadojë në qershorin 2023 dhe jo qershorin e ardhshëm.

Për sulmuesin interesohen Real Madrid dhe PSG mbi të gjithë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit