“Haaland? Te Bayern-i do të qëndronte në stol”

23 Maj 2020
15:36
Denis Hakanaj

Futbolli është befasuar nga shpërthimi i Erling Haaland.

Sulmuesi norvegjez ka patur një rendiment mbresëlënës te Salzburg-u dhe Borussia Dortmund. Megjithatë, ka nga ata që kanë dyshime mbi potencialin e tij. Mes këtyre është Oëen Hargreaves.

Ish-mesfushori anglez i Bayern Munich dhe Manchester United ka shojeguar arsyet e dyshimeve të tij për Four Four Two:

“Është shumë i aftë dhe special, por, edhe nëse do të kisha mundësinë të blija Haaland, nuk do të mund të luante te skuadra e Bayern në këtë moment, duke parë si luajnë bavarezët”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit