HABI E MADHE | Do ta nisnin titullar, dy lojtarët e ekipit italian dalin me Covid, 1 orë nga starti i ndeshjes

5 Dhjetor 2021
15:35
Telesport

Covid-19 po rikthehet problem ne futbollin europian dhe boteror, ashtu si ishte edhe sezoni i shkuar, edhe pse numri i te vaksinuarve eshte shtuar. Keshtu, ka edhe raste si ai i Monza-s, skuadra e Berlusconit dhe Gallianit, qe nje ore perpara nisjes se ndeshjes, ka humbur dy titullare.

Motivi? Mbrojtësi Gabriel Paletta dhe sulmuesi Dany Mota Carvalho rezultuan pozitivë me Covid. Ata u largua menjëherë nga grumbullimi pas rezultatit të mëngjesit.

Këtu është shënimi nga kompania Brianza:

“AC Monza njofton se janë gjetur dy raste të pozitivitetit të Covid-19 brenda grupit të ekipit.

Këta janë Gabriel Paletta dhe Dany Mota Carvalho.

Dy lojtarët janë vendosur menjëherë në karantinë në shtëpi, në përputhje me rregullat shëndetësore në fuqi.

Të gjithë anëtarët e tjerë të grupit të ekipit, të cilët rezultuan negativë për tampon, janë në një regjim izolimi fiduciar me mundësinë e lëvizjes në shtëpi-detyrë sipas protokollit shëndetësor”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit