Hamilton e Bottas zbulojnë makinën Mercedes dhe zbresin direkt në pistë

14 Shkurt 2020
10:45
Gentian Spiri

Pas Ferrari e Red Bull edhe precedes ka prezantuar zyrtarisht njëvendëshen me të cilën do të garojë në botërorin 2020 të Formula 1 dhe quhet “W11”. Pak ditë më parë, makina gjermane prezantoi sponsorin e ri, ndërsa sot zbuloi të gjitha sekretet e saj. Makina gjermane edhe këtë sezon do të pilotohet nga Lewis Hamilton e Valtteri Bottas.

Një makinë që ka disa ndryshime nga ajo e vitit të kaluar, pasi pjesa e përparme është më e ngushtë si dhe disa ndryshime në pjesë të ndryshme të saj, për ta bërë sa më të shpejtë. Mercedes synon të ruajë dominimin e saj edhe këtë sezon, ndërkohë që Hamilton e Bottas do ta testojnë që sot njëvendëshen e tyre në “filming day” të lejuar nga FIA.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit