Hidhet shorti i “Europa League”, Barcelona “peshkon” Napolin

13 Dhjetor 2021
13:35
Alfred Lleshi

Pasi u arkivua faza e grupeve, “Europa League” vazhdon me “play-off”-in për të hyrë në raundin e dytë të këtij kompeticioni. Një raund që ka siguruar tashmë skuadrat e kualifikuara të parat në grupet e tyre. Italianët e përfshirë janë Lazio dhe Napoli, të cilët përfunduan në vendin e dytë, përkatësisht në Grupet E dhe C. Për këtë arsye morën pjesë në short si të ndara. Atyre iu bashohet edhe Atalanta, e ardhur nga Champions League. Ndeshjet e para luhen më 17 shkurt, ndërsa ato të kthimit më 24 shkurt.

Shorti i hedhur sot në Nyon të Zvicrës ka zbuluar çiftet e mëposhtme të “play off”-it të Ligës së Europës:

Sevill-Dinamo Zagreb
Atalanta-Olympiacos
Leipsig-Real Sociedad
Barcelona-Napoli
Zenit-Betis
Borussia Dortmund-Rangers
Sheriff Tiraspol-Braga
Porto-Lazio

Lajme të tjera

Lajmet e fundit