Humbja ndaj Getafes, Piqué shpërtheu ndaj skuadrës së tij: K**va mu*i, a keni gjak, zgjohuni!

20 Tetor 2020
9:30

Futbolli pa audiencë në tribuna ju lejon të dëgjoni gjithçka që flitet në fushë mes futbollistëve dhe stafeve teknike. Kjo vlen për ata pak njerëz që hyjnë në stadiume, por edhe për kamerat që regjistrojnë të gjitha ose një pjesë të ndeshjeve. Në Getafe-Barça, e cila përfundoi me humbjen e parë të katalanasve, nën drejtimin e Ronald Koeman, mbrojtësi Gerard Piqué shfryu ndaj shokëve të tij të skuadrës, çka e regjistroi “El Golazo de Gol”.

Në minutën e 71-të, kur Barça ishte në humbje 1-0 për shkak të një penalltie, Getafe krijoi një rrezik më të madh te porta e Neto. Nga goja e Piqué mund të dëgjohen qortimet ndaj shokëve të tij të skuadrës: “K**va mu*i, a keni gjak”! Pak më vonë, me Getafe duke sulmuar lehtësisht, mbrojtësi qendror është përsëri aktiv ndaj bashkëlojtarëve: “Zgjohu, lëvizni pra, dreqin”. Duket qartë se në një lojë me impulse të dobëta të të tijve, Pique kërkoi konkurrencë më të madhe.