Ibra nuk mjafton, Milan bie në Udine: vendi i katërt është në rrezik (Pamjet)

back button
18 Mars 2023
22:56
Denis Hakanaj

Milani u mund 3-1 kundër Udinese-s në javën e 27-të të Serisë A dhe tani rrezikon seriozisht vendin e katërt dhe një kualifikim në edicionin e ardhshëm të Champions League.

Kuqezinjtë e filluan keq dhe kanë kaluar në disavantazh në minutën e 10-të për shkak të një gjuajtjeje të saktë me këmbën e djathtë nga Pereyra, një gol i ardhur nga një gabim në vendosje nga Bennacer.

Në fund të pjesës së parë ndodh gjithçka: Doveri jep një penallti pas ndërhyrjes së VAR-it për prekjen e topit me dorë nga ana e  Bijolit, Ibra ka gabuar nga pika e bardhë, por arbitri e përsërit sepse Beto hyri para kohe në zonën e rreptësisë.

UDINESE-MILAN – PERMBLEDHJA E NDESHJES – VIDEO

Në përsëritjen e penalltisë, suedezi nuk gaboi (49′), duke u bërë golashënuesi më i vjetër në Serie A. Megjithatë, në minutën e 51-të, Beto i ka vjedhur kohën Thiaw dhe e kaloi përsëri Udinese-n në avantazh.

Në minutën e 70-të goli i tretë nga Ehizibue shumë afër portës mbylli ndeshjen. Për Pioli-n vetëm një pikë në tri ndeshjet e fundit të kampionatit, 15 në 12 gara në 2023-shin.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit