Kampionati Shqiptar

Ilion Lika rikthehet bardheblu, Tirana vijon përgatitjet!

Ilion Lika është rikthyer te Tirana, ku ka luajtur edhe në përiudhën 2010-2013 (75 ndeshje) dhë në vitin 2014 (12 ndeshje). Pra, është e treta herë që portiere veteran, 36 vjeç, do ta mbrojë portën e 24 herë kampionëve të vendit. Portieri me

Ilion Lika është rikthyer te Tirana, ku ka luajtur edhe në përiudhën 2010-2013 (75 ndeshje) dhë në vitin 2014 (12 ndeshje). Pra, është e treta herë që portiere veteran, 36 vjeç, do ta mbrojë portën e 24 herë kampionëve të vendit. Portieri me eksperiencë është bashkuar dje me bardheblutë në stërvitje, duke nisur kështu punën për sezonin e ri. Sikurse thamë, Lika ka qenë edhe më parë pjesë e Tiranës, duke mbajtur edhe shiritin e kapitenit. Me largimin e Avdylit, afrimi i Likës është një përforcim i rëndësishëm për portën bardhedheblu. Bashkë me të, në stërvitje janë bashkuar edhe dy mbrojtësit premtues, David Domgjoni dhe Marvin Turtulli.

13322075_1715744342015014_2010998002918691897_n 13406926_1715744588681656_745164815829179154_n 13413528_1715744462015002_6296196334373069893_n 13417460_1715744728681642_5051778665953418517_n 13418956_1715744692014979_6393592677717986054_n 13419221_1715744392015009_5799302338803916526_n 13432221_1715744182015030_3679817777038076426_n 13466060_1715744235348358_2980254500843521573_n 13466434_1715744252015023_1409045113503978676_n 13466511_1715744508681664_5561662935049373884_n

Klubi po punon intensivisht për të afruar në skuadër elementët e duhur, që do ta plotësojnë skuadrën me futbollistë premtues dhe me eksperiencë. Tirana i ka vijuar dje përgatitjet, nën drejtimin e trajnerit Ilir Daja, në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”. Në fakt, ky start i shpejtë i stërvitjes u bë me shpresën e luajtjes në Kupat e Europës, ngaqë Skënderbeu u pezullua nga UEFA për 1 vit. Por, dje, një lajm i klubit korçar ka trazuar mjedisin bardheblu, sepse KAS i Lozanës ka vendosur pezullimin e përkohshëm të ndëshkimit të Skënderbeut, çka do të thotë se kampionët e Shqipërisë do të shortohen më 20 qershor në Ligën e Kampioneve. Vendimi përfundimtar për ta pritet të jepet në korrik, kështu që situata është tashmë e amullt edhe për Tiranën.

 

[interaction id=”5737838113ce5dee22490138″]

Më shumë nga Kampionati Shqiptar