Inter, fitorja kundër Shakhtar vlen 20 milionë euro

24 Nëntor 2021
15:02
Denis Hakanaj

Inter do të luajë mbrëmjen e sotme kundër Shakhtar për të hipotekuar kalimin në 1/8-at e Champions League.

Një arritje, kjo, që mungon prej dhjetë vitesh dhe që mund të pasurojë arkat e klubit zikaltër.

Sipas Corriere dello Sport, kalimi në fazën me eliminim direkt do të dërgonte në arkat e Inter-it rreth 20 milionë euro, duke marrë parasysh shpërblimet e UEFA-s.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit