Inter, gati super oferta për yllin e skuadrës

22 Korrik 2021
13:26
Denis Hakanaj

Marcelo Brozovic është bashkuar me Inter-in pas lodhjeve të Europianit me Kroacinë.

Mesfushori është akoma në qendër të projektit teknik zikaltër dhe do të jetë mes protagonistëve edhe me trajnerin e ri.

Megjithatë, në fillim do të duhet ta rrihet marrëveshja për rinovimin e kontratës që skadon më 30 qershor të vitit të ardhshëm.

Brozovic është absolutisht një element thelbësor për klubin dhe për këtë arsye, Marotta me Ausilio-n mund të vendosin t’i plotësojnë kërkesat e lojtarit në lidhje me rrogën.

Sipas calciomercato.com, në fakt, Brozovic përfiton aktualisht 3.5 milionë euro dhe kërkon një rritje të ndjeshme.

Drejtuesit e klubit janë të gatshëm t’i ofrojnë deri në 5 milionë euro.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit