Inter-i merr lajmin e keq para Champions-it, shans i artë për Asllanin

19 Shtator 2023
17:38
Denis Hakanaj
back button

Lajm i keq për Inter-in në prag të ndeshjes së Champions league në fushën e Real Sociedad.

Hakan Calhanoglu ka probleme fizike dhe duket se nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Inzaghi.

Që nga momenti që ka marrë vendin e Brozovic, trajneri i zikaltërve e ka pasur gjithmonë të vështirë të heqë dorë nga turku.

Kjo paraqet një mundësi të artë për Kristjan Asllani-in, i cili është zëvendësuesi antyral i Calhanoglu.

Ylli shqiptar është përdorur em pikator enë sezonin e kaluar dhe në ndeshjet e para të këtij sezoni.

Në ndeshjen e së mërkurës në Champions, Inzaghi duket se do t’i japë një shans nga minuta e parë Asllanit, sipas Tuttomercatoëeb.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit