Inter-Real Madrid, të fundit: pak dyshim por Bastoni luan. Alaba është gati. Ancelotti ka zgjedhur…

15 Shtator 2021
17:28
Telesport

Kanë mbetur edhe pak orë deri në fillimin e ndeshjes për Interin kundër Real Madridit dhe ndërsa koha kalon, edhe dyshimet e pakta të formacionit të Simone Inzaghi dhe Carlo Ancelotti zhduken.

Te Inter, Alessandro Bastoni do të ketë gjithnjë e më shumë gjasa të aktivizohet titullar pas mungeses me Sampdoria. Në mesfushë në orët e kaluara Arturo Vidal dukej se kishte një shans, por me përjashtim të kthesave, Hakan Calhanoglu do të jetë akoma titullar, e njëjta gjë vlen edhe për Darmian në të djathtë me debutimin e Dumfries nga 1′ i cili ndoshta do të shtyhet akoma (edhe nëse mbetet pak dyshim).

Përpara, me Lautaro Martinez, ka ende hapësirë ​​për Edin Dzeko.

Në shtëpinë e Realit dyshimi kryesor ka të bëjë me mbrojtjen: David Alaba është gati ndoshta do të aktivizohet në të majtë, ku Marcelo do të mungojë, me çiftin Militao-Nacho në qendër.

Nëse austriaku do të lëvizte në mes, hapësirë ​​në të majtë për të riun Miguel Gutierrez. Përpara, me Vinicius dhe Benzema të paprekshëm, do të jetë Eden Hazard.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Dzeko
REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Valverde, Casemiro, Modric; Hazard, Benzema, Vinicius

Lajme të tjera

Lajmet e fundit