Interi falënderon Real Madrid dhe kalon grupin pas 1 dekade! Verdiktet dhe lufta e kreut

24 Nëntor 2021
23:59
Telesport

Grupi D nxjerr verdiktet e tij një ditë përpara. Falë fitoreve ndaj Shakhtarit dhe Sherifit, Interi dhe Real Madridi kualifikohen matematikisht në 1/16; në Bernabeu do të luajnë për lavdi dhe vendin e parë, djemtë e Ancelottit do të kenë në dispozicion dy nga tre rezultate.

Nerazzurrët kalojnë një raund të Ligës së Kampionëve pas dhjetë vitesh.

Skuadra e De Zerbit mbyll grupin në vendin e fundit, ndërsa aventura evropiane e skuadrës së Vernydub (Sheriff) do të vazhdojë me rënie në Europa League.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit