Interi fluturon, Contes i ngel peng Champions League: Sikur…

7 Prill 2021
21:58
Telesport

Trajneri i Interit, Antonio Conte foli për DAZN pas fitores 2-1 ndaj Sassuolo:

“Çfarë ndodhi në fazën e dytë? Unë mendoj se duhet të bënim një hap tjetër nëse dëshironim të kishim një sezon si protagonistë të vërtetë, nëse do të donim të bëheshim pretendues për Scudetto.

Ishte e nevojshme të ngrihej pragu i keqdashjes, i vëmendjes, i vendosmërisë në çdo situatë.

Pragu i rezistencës. Ka ndeshje si sot në të cilat përballeni me ekipe që kanë pak për të kërkuar në kampionat dhe vijnë këtu me kokën e çliruar.

Dhe nëse jemi më mirë, më të këqinj, më cinikë, mund të shënojmë 5-6 gola dhe ta mbyllim më shpejt.

Këto janë ndeshje të rëndësishme për ne që dëshmojnë se si ekipi po rritet: me këtë mentalitet, me këtë qëndrim, mbase do të ishim akoma në Ligën e Kampionëve”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit