Inzaghi merr lajmin e madh, ylli i skuadrës gati për sfidën ndaj Romës

28 Shtator 2022
8:35
Alfred Lleshi

Simone Inzaghi rikuperon Hakan Calhanoglu nga dëmtimi i muskujve. Turku do të kthehet rregullisht në vendin e tij të shtunën, në Inter-Roma.

Për të ishte një fillim i përzier i sezonit, me paraqitje të mira dhe të tjera jobindëse. Më pas u detyrua të ndalonte në “infermieri”.

Një dëmtim muskulor i ndodhur në mesin e shtatorit, gjatë një seance stërvitore, nuk e ka lejuar të jetë në dispozicion për ndeshjen e kampionatit ndaj Udineses.

Analizat zbuluan një shpërqendrim muskulor në fleksorin e majtë të kofshës. Shkurtimisht, shpërqendrimi muskulor.

Calhanoglu do të rikthehet në stërvitje me grupin mes ditës së sotme dhe të enjtes, pra menjëherë pas pushimit për angazhimet e ekipeve kombëtare. Kjo do të thotë se ai tashmë do të jetë në dispozicion për rifillimin e sezonit. Pra, mund të luajë qysh në ndeshjen kundër Romës, e vlefshme për ndeshjen e tetë të Serie A, e planifikuar për të shtunën e 1 tetorit në “San Siro”.

Calhanoglu mungoi vetëm në Udinese-Inter më 18 shtator për shkak të lëndimit, një ndeshje që zikaltrit e humbën 3-1 në “Dacia Arena”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit