Inzaghi, mesazh Romës për supersfidën: Lazio e vërtetë po vjen!

14 Janar 2021
18:43
Telesport

Lazio kundër Romës, edhe një herë. Bardhekaltërit janë gati për një sfidë që mund të ndryshojë sezonin pas një fillimi të vështirë.

Dhe Simone Inzaghi, në një konferencë shtypi, foli për momentin dhe më shumë:

“Të gjithë e dimë se çfarë përfaqëson një derbi këtu në Romë. Të dy ekipet rrezikojnë. Për ne, loja është shumë e rëndësishme, ne duhet të ndjekim fitoret e fundit.

Sezoni e thotë këtë: në ndeshje të caktuara skuadra doli mirë. Kam parë në sytë e djemve dëshirën për të luajtur shumë në këtë ndeshje.

Do të jetë një derbi anormal, pa tifozë, të cilët do të jenë aty me ne me zemër. E njëjta zemër që duhet të vendosim në fushë”.

“Ne e njohim Romën: ekip i shkëlqyeshëm, ata po bëjnë mirë, unë e respektoj Fonseca. Ata gjithashtu kanë individualitete të shkëlqyera. Por Lazio nuk është më pak, ne duhet të kemi vendosmëri dhe grintë.

Në lojëra të caktuara duhen zero gabime dhe duhet të jeni të mirë në kufizimin e lojtarëve kundërshtarë. Ne jemi duke përgatitur deri detajet më të vogla, siç bëjnë kundërshtarët tanë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit