“Ishim pula!” Allegri nuk përmbahet pas humbjes me Sassuolo: “Akoma nuk e kanë kuptuar se…”

27 Tetor 2021
21:46
Telesport

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri foli për DAZN pas humbjes ndaj Sassuolo.

Çfarë ndodh me Juventusin në disa ndeshje?
“Ne kemi humbur rendin pas barazimit. Disa lojëra nëse nuk i fitoni, nuk mund t’i humbni. Duhet të jesh realist dhe të luash në një mënyrë tjetër, veçanërisht kundër skuadrave të forta në hapësira si Sassuolo”.

A i redukton kjo humbje objektivat sezonale?
“Duhet të punojmë për gabimet që bëjmë, në menaxhimin e momenteve të ndeshjeve. Kampionati është i gjatë dhe një pikë në fund të kampionatit mund të jetë e rëndësishme”.

E humbët hapin e fundit?
“Munguam atje, por kishim disa raste. Menaxhimi i minutave të fundit nuk duhet të ndodhte ashtu si ndodhi, pasi inercia ishte në favorin tonë”.

Ka një përzierje lodhjeje dhe kthjelltësie.
“Mendoj më shumë për një faktor mendor, duke e ditur se nuk duhet të jemi me nxitim. Në Milano vuajtëm më pak se sot. Sonte ishim pak te nxituar pas 1-1”.

Ju mungon një qendërsulmues?
“Morata në fund të sezonit do të ketë shënuar gola të rëndësishëm për të fituar ndeshjet”.

Sot më shumë defekte në mbrojtje se në garat e fundit.
“Duhet të jemi më cinikë, pastaj lojërat ndryshojnë. Sassuolo në fushë të hapur bëri mirë dhe ne ishim pula!”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit