Italia përsëri para Anglisë, tjetër lajmi keq për Tre Luanët

21 Tetor 2021
18:16
Denis Hakanaj

Italia përsëri para Anglisë.

Pas finales së Euro 2020 dhe triumfit të italianëve në shtëpinë e anglezëve në Wembley, kombëtarja e Roberto Mancini-t ka marrë një tjetër lajm të mirë në dëm të Tre Luanëve.

Në renditjen e re të FIFA-s, në fakt, vendi i tretë në Nations League-n e fundit ka ndihmuar kampionët e Europës që të ngjiten në vendin e katërt duke parakaluar pikërisht Anglinë.

Italia e Mancini-t është pozicionuar mes katër të parave: mbrapa Francës kampione të botës (edhe francezët kanë fituar një pozicion), Brazilit dhe Belgjikës kryesuese.

Këto janë 10 skuadrat e para në renditjen e përditësuar të FIFA-s:

1 – Belgjika

2 – Brazil

3 – Franca

4 – Italia

5 – Angli

6 – Argjentina

7 – Spanja

8 – Portugalia

9 – Meksika

10 – Danimarka

Lajme të tjera

Lajmet e fundit